Moji partneri
Organica.name
Organica.name

Svetlan

O MNE

Známi ľudia, ktorých uznávam: Tomáš Baťa, Siddhárta Gautama


V staviteľstve všeobecne sa seriózne pohybujem od roku 2015. Najprv som pracoval s bežne používanými konvenčnými materiálmi a postupmi v rôznych firmách, no rýchlo som si uvedomil, že sú vhodnejšie a zdravšie materiály a postupy, ktoré sa dajú pri tvorení domova alebo iných priestorov použiť.

Na začiatku som si prešiel svojpomocnou rekonštrukciou veľkého, starého domu za použitia materiálov, ako je lokálna hlina, drevo, vápno. Bola to náročná škola, ale aj najhodnotnejšia. Naučil som sa robiť hlinené omietky, čiastočne aj vápenné omietky, hlinené a drevené podlahy, drevené obklady, ale aj množstvo iných prác potrebných pri takejto rekonštrukcii, ako napríklad zatepľovanie prírodnými izoláciami, terasy a podobne .

Následne som začal postupne spolupracovať s remeselníkmi z "prírodného" staviteľstva z celého Slovenska, čím som získaval ďalšie praktické aj teoretické skúsenosti a začal som sa realizáciami domov a interiérov živiť.

Mám za sebou spolupráce na realizáciách nových domov od základu, až po dokončovacie práce v interiéri, či už murovaných domov, slamených domov, "ecococonu", tak aj rôznych drevostavieb, ale tiež rôzne rekonštrukčné práce na starých domoch, a to všetko prevažne za použitia prírodných/eko materiálov. 

Tieto materiály samozrejme odporúčam podľa konkrétnej situácie vo vhodnej miere, nepretláčam ich ortodoxne vždy a všade, pretože sú určité časti danej stavby, kedy je predsa len vhodnejšie použiť bežné, konvenčné materiály, ktoré nie sú difúzne, či ekologické a v konečnom dôsledku sú často aj podstatne lacnejšie, čo zohráva veľakrát kľúčovú rolu pri rozhodovaní.

Osobne preferujem difúzne otvorené stavby, a to do maximálnej možnej a vhodnej miery. To radím aj ľudom, ktorí chcú stavať nový, ale hlavne rekonštruovať starý dom.

Spoznal som množstvo firiem a remeselníkov na Slovensku, či už z bežne rozšíreného/konvenčného, ale aj "prírodného" staviteľstva a pochopil som, že prístup a kvalita poskytovania remeselných služieb väčšiny firiem a remeselníkov je veľmi amatérska a nezodpovedná (samozrejme na niekoľko málo výnimiek) pričom som sa nestotožňoval s takýmto prístupom voči zákazníkom.  

Rozhodol som sa pracovať na svojich vlastných realizáciách. Osobne ponúkam profesionálnu službu v tom, čo viem najlepšie.
Venujem sa hlavne realizácii hlinených omietok s dôrazom na detail a kvalitu. Zameriavam sa na moderný vzhľad hlinenej omietky. Vyvinul som si vlastné techniky a neustále ich inovujem.

V súvislosti s hlinenou omietkou ponúkam aj odborné poradenstvo, individuálne zaučenie u vás doma, napríklad v prípade svojpomocnej realizácie. Poradenstvo a zaučenie ponúkam v rámci celého Slovenska.

Realizácie ponúkam výhradne na Liptove (LM-RK-Lipt. Hrádok).

Pri realizácii používam už len hotovú, vrecovanú hlinenú omietku a dekoračné prísady do omietky od kvalitného slovenského výrobcu Arterre, vďaka ktorému je moja práca ešte profesionálnejšia a ktorého produkty dobre poznám.

Hlinené omietky z lokálnej hliny už nerobím.

Som členom a odborníkom ozArTur.